راهنمای تهیه پوستر

نویسنده گرامی!

معیارهای بسیاری برای داوری کیفیت مقالات و کیفیت ارائه آنها مورد توجه داوران قراردارد. پیوستگی مطالب و رعایت اصول نگارش علمی از مهم ترین ملاک ها برای داوری یک مقاله می باشند. تسلط ارائه دهنده مقاله در پاسخگویی به سؤالات داوران و رعایت اصول زیبایی شناسی در طراحی پوستر نیز از معیارهای داوران برای امتیازدهی به کیفیت ارائه پوسترها می باشد. بدین منظور پیشنهاد می شود نکات زیر را با دقت مطالعه نمایید:

به منظور سهولت در امر طراحی پوستر و استفاده از لوگوی کنگره در پوستر و همچنین با هدف ایجاد اتحاد ظاهری پوسترهایی که در کنگره به نمایش در می آیند، یک قالب ازپیش طراحی شده ازطریق لینک های زیر در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد. لطفا قالب یادشده را براساس فرمت دلخواه ذخیره نموده و اطلاعات نوشتاری یا تصویری مقاله خود را درون این قالب طراحی کنید.

 

قالب پوستر با فرمت JPEG (عکس)

قالب پوستر با فرمت PNG (زمینه شفاف)

قالب پوستر با فرمت PPT (پاورپوینت)

 

  • این قالب دارای 90 سانتیمتر عرض و 110 سانتیمتر طول می باشد و به صورت عمودی طراحی شده است.
  • درکادر خالی فیروزه ای رنگ بالای پوستر، عنوان مقاله را همراه با نام نویسندگان مقاله و سپس مشخصات ایشان قرار دهید. عنوان مقاله را با قلم خیلی بزرگ بنویسید و همچنین نام نویسنده پاسخگوی مقاله را با ستاره مشخص کنید.
  • مقاله را در کادر خالی وسط پوستر قرار دهید. طرز چینش متن ها و تصاویر براساس خلاقیت خودتان می باشد. توصیه می شود از تصاویر با کیفیت بالا استفاده کنید تا درصورت بزرگ کردن تصاویر کیفیت آنها اُفت نکند.
  • در کادر خالی فیروزه ای رنگ پایین پوستر می توانید جهت قدردانی یا نام بردن از اشخاص، شرکت ها یا سازمان هایی که احتمالا از پروژه شما حمایت نموده و یا همکاری داشته اند و همچنین درج لوگوی ایشان استفاده کنید.